19 Şubat 2020 Çarşamba

İçleri ısıtan yardımlar sürüyor

icleri-isitan-yardimlar-suruyor


28 Ocak 2019 Pazartesi 10:39

 Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği ve Adana Doğa ve Bisiklet Derneği yönetimi ve üyeleri tarafından evsiz vatandaşlara yönelik çorba dağıtımı devam ediyor.

Soğuk hava nedeniyle zor zamanlar geçiren evsiz vatandaşlar ile hastanelerde kalmak zorunda olan hasta yakınlarına sıcak çorba ikramı sürüyor. Bu önemli etkinliği gerçekleştiren Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği ve Adana Doğa ve Bisiklet Derneği yönetimi ve üyeleri her haftanın belirli günlerinde yollara düşerek çorba dağıtımlarını gerçekleştiriyor. Sokaklarda kalan, otogarın bekleme salonlarına sığınan ve hastanelerde bekleyen hasta yakınlarına yanlarında getirdikleri sıcak çorbaları ikram eden dernek üyeleri bu kişilerin hayır dualarını alıyor.

 SEVGİ PAYLAŞTIKÇA GÜZELDİR

Sıcak çorba ikramlarının devam ettiğini söyleyen Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği Başkanı Kemal Yücel,  Kışın ayazını kırmak zor ama hiç olmazsa karınlarını biraz olsun doyurmaya çalıştıklarını söyledi. Paylaşmanın önemine dikkat çeken Yücel, “Hep diyoruz dünyanın en güzel şeyi ihtiyacı olan insanlara yardım etmek, paylaşmak ve onların mutlu olduğunu görmek. Çünkü sevgi paylaştıkça büyüyen bir şey ve biz her ne kadar her zaman göremiyor olsak da çevremiz bize ihtiyaç duyan insanlarla dolu.”  dedi.KİMSENİN TERCİHİ DEĞİL

Evsiz kalmanın kimsenin tercihi olmadığına dikkat çeken Başkan Yücel, “Mesela sokakta yaşamak, karton üzerinde yaz-kış demeden uyumak zorunda kalan, yemek bulmakta zorlanan evsiz dostlarımız gibi. Evsiz kalmak kimsenin tercihi değildir. Kışın ayazını kırmak zor ama hiç olmazsa karınlarını biraz olsun doyurmaya çalışıyoruz. Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği ve Adana Doğa ve Bisiklet Derneği olarak sokaklar da yaşam mücadelesi veren evsizlere yaklaşık 5 yıldan bu yana her kış sıcak çorba ikram etmeye devam ediyoruz.” diye konuştu.

ÇORBALAR GÖNÜLLÜLER TARAFINDAN YAPILIYOR

Çorbaların gönüllüler tarafından evlerinde yapıldığına anlatan Başkan Yüzel, “Gönüllüler tarafından evlerinde yapılan çorbaları otogar bekleme salonu ve kentin çeşitli noktalarını mesken edinmiş evsizlerin yanı sıra Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi ve Adana Şehir Hastanesi içerisinde ve çevresinde bulunan hasta yakınlarına gönüllü arkadaşlarımız ile sıcak çorba ikram ederek yüzlerinde bir kase tebessüm oluyoruz.”  ifadelerini kullandı.

MONT, BOT, ÇORAP BATTANİYE

Çorbanın yanı sıra yine evsiz vatandaşlara yönelik mont, bot, çorap battaniye gibi giyisileri vererek yardımda bulunduklarını hatırlatan Başkan Yücel, sözlerine şöyle devam etti;

“Sokaklarda yaşam mücadelesi veren evsiz yurttaşlarımıza ayrıca soğuktan korunmaları için mont, bot, battaniye, çorap gibi giysileri de dağıtıyoruz.”

VALİ VE BELEDİYE BAŞKANLARINA ÇAĞRI

Başkan Yücel, evsiz vatandaşların kışın soğuktan korunması için konaklama yerlerine ihtiyaçlarının olduğunu vurgulayarak, “Sayın valimiz ve belediye başkanlarımızın sokaklarda yaşam mücadelesi veren evsiz yurttaşlarımızın özellikle havaların çok soğuk olduğu zamanlarda soğuktan korunması için duyarlılık rica ediyoruz. Ankara, İstanbul başta olmak üzere bir çok şehrimiz de olduğu evsizleri kapalı mekanlarda konaklamaları gerekmektedir. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi sokakta soğuktan donarak ölen evsizlerimiz olmuştu. Bu üzücü olayların bir daha yaşanmaması için hep birlikte harekete geçmeliyiz.” dedi.

İLKHABER GAZETESİHaber okunma sayısı: 281

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

baronun-egitim-semineri-tamamlandi

BARO'NUN EĞİTİM SEMİNERİ TAMAMLANDI

17 Şubat 2020 Pazartesi 13:50
-jmoda-birlestirici-genel-kurul

JMO’da birleştirici Genel Kurul

17 Şubat 2020 Pazartesi 13:10
genclik-merkezinden-yardim-kampanyasi

Gençlik Merkezinden Yardım Kampanyası

17 Şubat 2020 Pazartesi 13:06
-mahir-bebek-1-yasinda

Mahir bebek 1 yaşında

14 Şubat 2020 Cuma 15:59
karalar-cicek-dagitti

Karalar çiçek dağıttı

14 Şubat 2020 Cuma 15:26
-mimarlar-gorev-bolumu-yapti

Mimarlar Görev Bölümü yaptı

14 Şubat 2020 Cuma 15:17

ALT KATEGORİLER


GENEL GÜNDEM

Şiddet ortamı kader değildir

Hekim ve Sağlık Çalışanları 15 Mart’ta Ankara’da buluşuyor!

BARO'NUN EĞİTİM SEMİNERİ TAMAMLANDI

“TEORİ VE UYGULAMA AÇISINDAN KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI” KONULU İLERİ EĞİTİM SEMİNERİ SERTİFİKLAR

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA