26 Şubat 2020 Çarşamba

İncirlik işçisi alanlara iniyor

-incirlik-iscisi-alanlara-iniyor


29 Ocak 2020 Çarşamba 16:20

Türk-İş'e bağlı Türk Harb-İş Sendikası Adana Şube Başkanı Erdal Akalın, Amerikalı şirketin İncirlik Hava Üssü'nde çalışan 424 Türk işçi ile Ankara'daki şirkette çalışan 15 işçinin çıkış işlemini başlatması üzerine, ilk eylemlerini büyük bir katılım ile 30 Ocak Perşembe günü (Bugün)

yapacaklarını bildirdi.

 

Başkan Akalın, "Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Soydan, Genel Merkez Yöneticileri, Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, Türk-İş'e bağlı Sendika Başkanları, yöneticiler, üyeler ve işçi kardeşlerimizle birlikte İncirlik nizamiyesi önünde saat 16.30'da toplanarak, buradan tren hattına varmadan önceki geniş alana kadar protesto yürüyüşü yapacağız. Burada Genel Başkanımız Alaattin Soydan, işçi kardeşlerimize hitap edeceklerdir" dedi. Türk-İş'e bağlı Türk Harb-İş Sendikası Adana Şube Başkanı Erdal Akalın "ABD Üs yönetimi ve şirket eğer bu durumdan vazgeçmezlerse çok sert tedbirlerin alınacağını belirtmek isteriz. En büyük işçi hareketini Sakarya'da gösterdik. İşverenin burada da aynı şekilde karşılığının bulunacağını bilinmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı. 

NE OLMUŞTU? İncirlik Hava Üssü'nde ABD'li işveren Vectrus şirketi 20 Ocak'ta, 20 Şubat tarihine kadar savunma sanayinde çalışan Adana'da 424, Ankara'da ise 15 olmak üzere 439 işçinin işten çıkartılacağını Türk Harb-İş Sendikası'na ve bölge çalışmaya bildirmişti.Haber okunma sayısı: 72

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ALT KATEGORİLER


ADANA - HAVA DURUMU

ADANA