05 Nisan 2020 Pazar

adana gün

Kadınlar gününde erkek vekile kadınlar çiçek verdi

kadinlar-gununde-erkek-vekile-kadinlar-cicek-verdi


11 Mart 2020 Çarşamba 09:06

 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut’a kadınlar kırmızı karanfil verdi.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Eğitim İş-1 No’lu Şube ve Genel İş Sendikası tarafından dayanışma etkinliği düzenlendi.  Ziraat Mühendisleri Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut ve çok sayıda STK üyesi erkek yöneticilerde katıldı.

AYHAN BARUT’A KADINLAR ÇİÇEK VERDİ

Etkinlik kadınlara kırmızı karanfil dağıtılarak başladı. Kadınlara karanfil dağıtılırken salonda bulunan CHP’li Vekil Ayhan Barut’a kadınların kırmızı karanfil vermesi objektiflere takılan ilginç bir görüntü oldu. Ayhan Barut kadınların bu nazik hareketinden ötürü teşekkür ederek, verilen çiçeği eşine götüreceğini belirtti.8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ

Etkinlik çiçek dağıtımının ardından açılış konuşmaları ile devam etti. ADD Adana Şube Başkanı İsa Kayadan burada yaptığı konuşmada, tüm emekçi kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı. Kadınlar günü hakkında bilgiler veren Kayadan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak ifade edildiğini ve bundan üzüntü duyduklarını söyledi.

TÜKETİME YÖNLENDİRİLİYORLAR

Günün Dünya emekçi kadınlar günü olarak günün tarih olduğunu ve milat olduğunu vurgulayan Kayadan, “Dünya Kadınlar Günü denilerek insanlar tüketime yönlendiriliyor. İşi magazinleştirerek o nurlu ekmek mücadelesini biraz daha aşağı çekiyorlar. Zaten kapitalizmden başka bir şey beklenemez. 8 Mart’ın bir anlamı var. Bir anma günü bugün. Daha sonra tabiî ki kutlayacağız. Ekmekleri için mücadele vermiş bize yol göstermiş insanları anacağız. Türkiye’de 1921 yılında bu anlamlı gün kutlanmaya başladı.” dedi.

Konuşmaların ardından kadınlar söz alarak duygu ve düşüncelerini paylaştı. Yapılan ikramların ardından etkinlik sona erdi. 
İLKHABER GAZETESİHaber okunma sayısı: 71

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER