28 Mart 2020 Cumartesi

adana gün

Katil mazgallar

-katil-mazgallar-


07 Kasım 2019 Perşembe 09:13

 Su ve Kanalizasyon İşleri’ne bağlı Kanalizasyon Dairesi Başkanı Namık Kemal Avşar, aşınmış ve yola diklemesine gelen ve kazalara sebebiyet veren kanalizasyon mazgallarının tespitini bizzat yolları dolaşarak kendisi yapıyor.

Adana’da bisikletlilerin sıklıkla şikayetçi oldukları kanalizasyon mazgalları konusunu geçtiğimiz günlerde haber yaptık. Yaptığımız haberde yol istikametine dikine konulan mazgallara bisikletlilerin ve engellilerin kullandığı tekerlekli sandalyelerin lastik kısımlarının düştüğünü ve bu nedenle kazaların meydana geldiğini belirttik. Konuya duyarlılıkla yaklaşan Su ve Kanalizasyon İşleri’ne bağlı Kanalizasyon Dairesi Başkanı Namık Kemal Avşar, bizzat kendisi yollara düşerek mazgalların durumunu yerinde inceledi.

 KAZALARA SEEBİYET VERİYOR

Kanalizasyon mazgallarının yola dikine konulması bisiklet sürücüleri ile engelli vatandaşların sıklıkla şikayetçi olduğu konulardan bir tanesi. Özellikle bisiklet sürücüleri bu mazgalları “katil mazgallar” olarak ifadelendiriyor. Bu mazgalların yolu dikine yere monte edilmesinden dolayı engelli vatandaşların kullandıkları tekerlekli sandalyeler ve bisikletlerin lastikleri bu mazgalların arasına girerek kazaya sebebiyet veriyor.

ÖNEMLİ GELİŞMEYaşanan bu durumu geçtiğimiz hafta yaptığımız haberle okurlarımıza duyurmuştuk. Bu konu ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Adana Su ve Kanalizasyon İşleri’ne bağlı Kanalizasyon Dairesi Başkanı Namık Kemal Avşar, bizzat kendisi yollara inerek incelemelerde bulundu.

MAZGALLAR TESPİT EDİLİYOR

Aşınmış ve yola diklemesine gelen mazgalları yollarda yürüyerek tek tek inceleyen Avşar, sorunlu olduğunu tespit ettiği kanalizasyon mazgallarının fotoğrafladı. Yolda tek başına ilerleyerek mazgalları kontrol eden Avşar, objektiflerimize yakalandı. Mazgalların fotoğraflarını çeken ve notlar alan Avşar, burada sorularımızı da yanıtladı.

BİZZAT FOTOĞRAFLARI KENDİSİ ÇEKTİ

Kendisine neden bu kanalizasyon mazgallarının fotoğraflarını çektiğini sorduğumuz Avşar, kendisinin hasarlı kapakları olan mazgalları tespit ettiğini söyledi. Bisikletli ve engellerin mazgallar konusunda yaşadıkları sıkıntıları aktardığımız Avşar, durumdan haberdar olduğunu yaptığı çalışmalarda bu konuya da hassasiyetle yaklaştıklarını ve tespit çalışmalarının devam ettiğini vurguladı.

ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

Kentin çok büyük olduğunu hatırlatan Avşar, “Kentimiz çok büyük sınırlara sahip biliyorsunuz. Tüm bu mazgalları tespit etmemiz zaman alıyor. Ancak işimizin başındayız ve tespit ettiğimiz sorunların çözümü konusunda çalışmalarımız sürüyor” ifadelerini kullandı. 
İlkhaber gazetesiHaber okunma sayısı: 228

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ADANA - HAVA DURUMU

ADANA