26 Şubat 2020 Çarşamba

HDP'den silahlı saldırı açıklaması

hdpden-silahli-saldiri-aciklamasi


16 Ocak 2020 Perşembe 16:40

 HDP İstanbul İl Başkanlığı’na yönelik  yapılan silahlı saldırı Adana’da protesto edildi.

Adana HDP İl Başkanlığı üyeleri parti binalarının önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Yüğur güvenlik önlemi altında yapılan basın açıklamasında konuşan İl Başkanı Mehmet Karakış, İstanbul’da parti binalarında silahlı saldırının gerçekleştirildiğini söyledi.

 15 Ocak 2020 saat 15.00 sıralarında İstanbul HDP il binalarına yönelik silahlı saldırıda bulunulduğunu dile getiren Karakış, ^”Bu saldırıda şans eseri herhangi can ve mal kaybı olmamıştır. 7 el ateş etmek suretiyle binamızı ateş altına alan saldırgan, olay sonrası elini kolunu sallayarak ilçe emniyet müdürlüğüne teslim oluştur.

Biz bu saldırıyı bir kişinin tek başına planlayıp hayata geçirdiğini düşünmüyoruz. HDP’ye dönük nefret söylemlerinin bir sonucu olan bu saldırı Türkiye’ye ve Türkiye halklarına hiçbir şey kazandırmayacağını buradan bir kez daha yüksek sesle dile getiriyoruz. Bu ülke halklarına demokrasiyi ve barışı getireceğimize dair sözümüz var. Demokrasi ve barış geldiğinde sevinerek söylüyoruz siz olmayacaksınız. Milyonları arakasına alan bir partiyi bitirmeye çalıştıkça bitiyorsunuz. Meşruluğumuz ve haklılığımız ispatlandıkça sizin gayrı meşru ilişkileriniz ve haksızlıklarınız gün yüzüne çıkıyor.” Dedi.   

 Haber okunma sayısı: 100

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER