25 Şubat 2020 Salı

adana gün

Evin kapısını çaldılar

evin-kapisini-caldilar

Gazipaşa Mahallesi’ne dadanan hırsızlar önüne ne geçse çalıyor.
28 Ocak 2019 Pazartesi 10:30

 Adana’da gözü dönmüş hırsızların hedefi bu kez bir evin demir kapısı oldu. Evin bahçe kapısını çalın hırsızlar kayıplara karıştı.

Olay Adana’nın merkez Seyhan İlçesi Gazipaşa Mahallesi 66001 sokakta meydana geldi.  Üç katlı binanın bahçe girişin kapısı olarak kullandığı kapıyı hedeflerine koyan gözü dönmüş hırsızlar gündüz vakti evi izlemeye aldı. Ortalığın sakin olduğu bir anda evin demir kapısını menteşelerden çıkartan hırsızlar kapı ile birlikte kaçtı. Binada oturan sakinler evlerinin bahçe kapısının olmadığını görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi.

ŞAŞIRDILAR

Gözlerine inanamayan bina sakinlerinden bazıları, “Hiçbir ses duymadık. Nasıl olduysa kapımızı alıp götürmüş hırsızlar. Gündüz vakti olan bir olay bu. Gerçekten gözü dönmüş bu hırsızların. Yakalanmaktan da korkmuyorlar sanırım.” ifadelerini kullandılar.KAPI YERİNDE YOKTU

Sabah kapı yerindeyken işe giden bina sakinlerinden bazıları ise, eve geldiklerinde kapıyı yerinde göremediklerinde büyük bir şok yaşadıklarının altını çizerek şunları söyledi;

“Sabah kalktığımızda kapı yerindeydi. Binamızın bahçe kapısını açıp kapatarak işimize gittik. Akşam eve geldiğimizde ise kapının yerinde olmadığını gördük. Gerçekten çok şaşırdık. Kapının çalınmış olduğu öğrendik. Son dönemlerde bu mahallede hırsızlık vakaları artmaya başladı. Ama kapının çalınacağı hiç aklımıza gelmezdi bile” dediler.

ÇÖP KONTEYNIRLARI

Daha öncede kapılarının önündeki çöp konteynırının çalındığını söyleyen mahalle sakinleri ise, “ iki defa çöp konteynırımız çalıntı. Belediyeden talep ettik sağ olsun getirdiler ama maalesef sürekli çalınıyor. Buna artık bir dur denilmesi gerekiyor” şeklinde konuştular.

APARTMANIN DUVAR SAATİ VE TABLOSUNU DA ÇALMIŞLAR

Öte yandan yine aynı mahallede bulunan Ulya Apartmanı’na giren kimliği belirsiz hırsız ya da hırsızların, apartman girişinde bulunan duvar saatini ve duvar tablosunu çaldığı öğrenildi. Hırsızlık vakalarının artmasından şikayetçi olan vatandalar, emniyet birimlerinin bu konuya duyarlı yaklaşmalarını ve artık bu hırsızlık vakalarının sona ermesini istediklerini ifade ettiler.
İLKHABER GAZETESİHaber okunma sayısı: 1074

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER